طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی
طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی

طراحی داخلی کلینیک زیبایی لیمو، مهندسین مشاور صحیفه اسکان

معماری: شرکت مهندسین مشاور صحیفه اسکان

معماران مسئول: عماد سوادکوهی فر، عرفان سوادکوهی فر

اجرا: عماد سوادکوهی فر

تاسیسات مکانیکی: امید عیوقی

تاسیسات الکتریکی: مهندس طالبی

متراژ: ۱۸۰ مترمربع

عکاس: هر روز استودیو

سال: ۱۳۹۹

شرح پروژه

در این بخش از خط معمار با شرح و معرفی پروژه ی طراحی داخلی کلینیک زیبایی لیمو از شرکت مهندسین مشاور صحیفه اسکان همراه کاربران گرامی هستیم.  همانطور که طراحان شرح می دهند، خلقت آفرینش بر پایه نظم و هندسه دقیقی شکل گرفته که این نظم مستلزم انعطاف پذیری در فرم بوده است؛ حال در “کلینیک زیبایی لیمو” سعی بر آن شده تا با الهام از معماری در طبیعت و توجه به ویژگی درمانی درخت لیمو و میوه آن طراحی صورت پذیرد که محدوده فضا بیانگر نام آن محیط باشد. به عنوان مثال برای همبستگی بین کف و سقف تلاش شده تا با بهره گیری از شکل و پوسته میوه خوش عطر و زیبای لیمو، پیوندی بین حرکت نرم و سهمی گونه آن با عملکرد پیش خوان، سقف و فضای نشیمن، به طرحی خلاق دست یابند، همچنین با نگاه به خط و خطوط سقف، الهامی از برش لیمو مشاهده می شود که ثمره آن روشنایی محیط شد.

لیمو با رنگ زرد باعث شد، رنگ طلایی منبعث از آن به عنوان نماینده و نماد لوکس گرایی انتخاب کنند. همچنین یکی دیگر از مهمترین خواص لیمو، نشاط و طراوت می باشد که رنگ فیروزه‎ای را که نه تنها دارای این ویژگی‎ ها بوده، بلکه ریشه در فرهنگ ایرانیان نیز از قرن ها پیش داشت را به عنوان دو رنگ اصلی، انتخاب کردند. طراحی مجسمه گونه فضای ورودی که با کمک نرم افزارهای سه بعدی (راینو و گرس هاپر) با پردازش محیط وضع موجود، به گونه‎ای طراحی شده است که با استفاده از مصالح فایبر گلس، فضای پذیرش با بهره گیری از مجسمه‎ ها، المان های هنری و فضای سبز در محدوده انتظار و همچنین طراحی بار و بوفه جهت پذیرایی از میهمانان، باعث شده که فضای انتظار برای مراجعه کنندگان به محیطی دلنشین و آرامش بخش تبدیل گردد.

با توجه به آنکه اتاق مشاوره، نقطه عطف مراجعه کننده جهت جلب اعتماد و تصمیم گیری برای زیباتر و بهتر شدن در این کلینیک می باشد. این محیط می بایست به مخاطب احساس آرامش و امنیت داده، بنابراین نزدیک به یک سوم اتاق را به فضای سبز اختصاص داده که با استفاده از گیاهان طبیعی، با تمهیدات و زیرساخت خاص، گیاه ‎های استوایی و کاشت چندین درخت بنسای لیمو، فضا را سرزنده و محیط را به فضایی دوستانه و شاعرانه، با حس خاطره ای خوب برای مشاوره و انتخاب تبدیل کنند.

در ادامه خط معمار شما ر ا به دیدن سایر تصاویر طراحی داخلی کلینیک زیبایی لیمو دعوت می نماید.

طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی
طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی
طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی
طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی
طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی
طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی
طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی
طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی

پلان ها، دیاگرام، سکشن و غیره.

تحریریه خط معمار

نگارنده: مینا مقدم

شرکت معماری آوگون

منبع: شرکت مهندسین مشاور صحیفه اسکان

تعداد بازدید: 184

گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا