چگونه یک شرکت معماری مناسب برای کارآموزی انتخاب کنیم؟

کار آموزی در شرکت های معماری امروزه به چیزی بیش از یک سطر نوشتار در رزومه یک دانشجوی معماری تبدیل شده. و یک فرآیند تعیین کننده شغلی شده که به مجموعه مهارت های دانشجویان اضافه می کند. همچنین به آنها اجازه می دهد پروژه های حرفه ای را به رزومه کاری خود اضافه کنند  و در این مسیر بفهمند کدام تخصص یا مسیرهای شغلی برای آنها مناسب تر است.

امروزه دانشجویان در هنگام جستجوی شرکت معماری مناسب برای کار آموزی یا کسب تجربه حرفه‌ ای به بازار کار، آگاه‌ و آگاه‌ تر شده‌ اند. این مقاله برای کمک به دانشجویان معماری برای درک و تصمیم گیری در مورد چگونگی انتخاب یک تجربه کار آموزی در شرکت مناسب نوشته شده با هورنو همراه باشید….

ویژگی های منطقه

هنگام انتخاب یک شرکت معماری ، جغرافیا یا ویژگی های فیزیکی منطقه قرارگیری پروژه های شرکت مانند زمین، توپوگرافی، یا آب و هوا از اهمیت کلیدی برخوردار هستند. زیرا مناطق مختلف دارای ویژگی های ساختمانی متفاوت و الزامات ساختمانی خاص هستند. طرح ها باید بر اساس ویژگی های فیزیکی و اجتماعی ایجاد شوند تا در آن منطقه با هم ترکیب شوند و عملکرد خوبی داشته باشند. از این رو، استودیو های طراحی در جغرافیای منطقه ای که در آن مستقر هستند دارای طراحی هایی هماهنگ با محیط اطراف هستند. و هدف آن تکمیل توپوگرافی منطقه است. به عنوان مثال، مناطق ساحلی نیاز به ساخت سازه ها بر روی فونداسیون دارند. در حالی که ساختمان ها در مناطق تپه ای به تثبیت شیب یا پایه های پلکانی نیاز دارند.

علاوه بر این، جستجوی استودیو های معماری در زمین‌ های خاص به شما امکان می‌ دهد آن مناطق را هم برای اهداف حرفه‌ ای و هم برای اهداف تفریحی کاوش کنید. برخی از شرکت های معماری در شهرها و برخی در مناطق روستایی  بیشتر کار می کنند. هر منطقه، شهری یا روستایی، ویژگی‌ های خود را دارد. تصمیم‌ گیری در مورد یک منطقه جمعیتی خاص بر اساس علاقه‌ تان به شما امکان می‌ دهد در همین زمینه تخصص داشته باشید. عوامل دیگری که بر تجربه کار آموزی شما تأثیر می گذارد ، تراکم جمعیت ، ترکیب شهر، رشد، حرکت و تأثیرات اجتماعی مکان است.

نمونه پروژه های شرکت معماری

 یک استودیو معماری می تواند فقط در نوع خاصی از ساختمان ها تخصص داشته باشد، یا می تواند در انواع پروژه ها فعالیت داشته باشد. استودیو های معماری ممکن است همه، برخی یا یکی از انواع پروژه های زیر را به عهده گیرند: پروژه های مسکونی، ساختمان های تجاری، امکانات ورزشی، بیمارستان ها، هتل ها، کافه ها ، رستوران ها، مجتمع های اداری، ساختمان های صنعتی، ساختمان های عمومی/دولتی، مسکن انبوه، زیرساخت های حمل و نقل و غیره. بنابراین، اگر نوع پروژه ای وجود دارد که می خواهید بیشتر آن را دنبال کنید یا اگر چیز جدیدی وجود دارد که هنوز آن را بررسی نکرده اید، دوره کار آموزی زمان مناسبی برای انجام آن است. می توانید اطلاعاتی در این مورد از طریق نمونه کار پروژه های شرکت پیدا کنید.

اندازه و مقیاس

فاکتور مهم دیگر اندازه پروژه هایی است که شرکت معماری انجام می دهد. این نکته مهمی است که باید هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین شرکت برای کار آموزی و تجربه حرفه ای خود در نظر بگیرید. بر اساس آنچه که می‌ خواهید در آینده دنبال کنید، یعنی پروژه‌های مقیاس بزرگ یا کوچک، روی مقیاسی که می‌خواهید تمرکز کنید، تصمیم بگیرید. ساخت و سازهای بزرگ می تواند شامل جوامع مسکونی یا مسکن، مراکز همایش یا پارک های فناوری اطلاعات باشد. در حالی که پروژه های کوچک می توانند خانه، دفاتر یا مغازه باشند.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که یک نوع پروژه می تواند بر اساس ظرفیتی که به آن می پردازد، در مقیاس کوچک یا بزرگ باشد. مثلا یک بیمارستان با 200 تخت یک پروژه در مقیاس کوچک است. در حالی که یک بیمارستان با 1500 تخت یک پروژه در مقیاس بزرگ است. از این رو، اگر مشتاق یک نوع پروژه خاص هستید، باید نگاهی دقیق به پورتفولیوی شرکت داشته باشید.

به نظرات گوش دهید.

بررسی های مربوط به دفتر معماری، شهرت آن، فرهنگ کاری و محیط، مواردی هستند که افراد در عجله برای یافتن شغل از آنها چشم پوشی می کنند یا از دست می دهند. با این حال، این موضوعی بسیار مهم است، زیرا به تجربیات شما از محیط کاری شکل میدهد. اکثر شرکت‌ها، بزرگ یا کوچک، را  با سرچ در  google  و یا شبکه های اجتماعی و وب سایت شرکت معماری مورد بررسی قرار دهید. جدای از اینها، نظرات کارمندان یا کارآموزان دیگر نیز در این فرآیند مفید خواهد بود.

کار آموزی رایگان

اگرچه اکثر دفاتر معماری به کارآموزان خود کمک هزینه می پردازند ، برخی از استودیوها و استارت آپ ها ممکن است تصمیم بگیرند که  به کاراموزان  مبلغی پرداخت نکنند. در طول مرحله مصاحبه گفتگوی واضحی در مورد این موضوع داشته باشید و انتظارات خود را کنترل کنید. با این حال، اگر شرکتی تصمیم گرفت به کارآموزان خود پولی پرداخت نکند تجربه آن ارزشش را دارد و سازمان برای شما مناسب است، بدون شک آن را برای مدتی دنبال کنید.

تحریریه گروه معماری هورنو

منبع : arel.ir

علاقه مند به طراحی محتوای در رابطه با معماری و نویسندگی
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا