اهمیت طراحی داخلی فضاهای اداری
اهمیت طراحی داخلی فضاهای اداری

در دنیای تجارت امروز، طراحی متناسب و اصولی فضاهای اداری و شرکت ها  هم برای کارمندان یک شرکت و هم برای مشتری یا مشتریانی که ممکن است روزانه به آنجا مراجعه کنند، بسیار مهم است، در واقع دکوراسیون در نهایت می تواند منجر به شکست یا موفقیت یک کسب و کار شود. در ادامه با هورنو به نکاتی که نشان می دهد چرا طراحی داخلی اداری بسیار مهم است و برخی از اقداماتی که می توانید برای بهبود فضای اداری خود انجام دهید همراه باشید…

اهمیت طراحی داخلی فضاهای اداری
اهمیت طراحی داخلی فضاهای اداری

بی سازمانی باعث هرج و مرج می شود

یک دفتر کار و فضای اداری با دکوراسیون و طراحی داخلی به هم ریخته و نامنظم نه تنها بهره وری را کاهش می دهد و برای کارمندان استرس ایجاد می کند، بلکه می تواند در هنگام مراجعه کارفرمایان تأثیر منفی بگذارد.

یکی از اولین و ساده ترین قدم هایی که برای کمک به بهبود فضای اداری باید بردارید این است که  از شلوغی شروع کنید. هر چیزی را که قدیمی است یا دیگر استفاده نمی کنید یا به آن نیاز ندارید دور بیندازید یا بازیافت کنید. از کاغذ های غیر ضروری گرفته تا پرینترهای  قدیمی، رایانه ها و مبلمان اداری فرسوده …
برای هر فایل و آیتمی که گاهی اوقات ممکن است نیاز داشته باشید، اما اغلب از آنها استفاده نمی کنید، یک مکان ذخیره سازی ایجاد کنید.

فضای اداری معرف برند و فعالیت کاری شرکت

صرفه جویی اگرچه قوانین رسمی برای طراحی داخلی وجود ندارد، اما فضای اداری یک کسب و کار معمولاً نشان دهنده کاری است که یک کسب و کار انجام می دهد یا نوع صنعتی که در آن فعالیت می کند.

به عنوان مثال، فضای اداری یک شرکت حقوقی معمولاً سنتی تر است و دارای فضای قدیمی است یا  یک شرکت استارتاپی ممکن است با رنگ های تند و مبلمان مدرن تر دیزاین شود هنگام انتخاب سبک برای فضای اداری خود، هدف از فضای اداری و پیامی که می خواهید در مورد کسب و کار خود ارسال کنید عوامل مهمی هستند که باید در نظر بگیرید.

به حفظ و بهره وری بیشتر کارکنان کمک می کند

بر اساس مطالعه‌ای که توسط انجمن طراحان آمریکا (ASID) انجام شده است، طراحی محل کار یکی از سه عامل اصلی است که به تعیین عملکرد و رضایت شغلی کارکنان کمک می‌کند. این مطالعه نشان داد که 31 درصد از کارمندانی که از شغل خود راضی بودند، محل کار جذابی داشتند ، در حالی که 50 درصد از کارمندان جویای کار گفتند که ترجیح می‌دهند در شرکتی کار کنند که فضای فیزیکی مطلوبی داشته باشد.

اهمیت طراحی داخلی فضاهای اداری
اهمیت طراحی داخلی فضاهای اداری

روزهای مرخصی کمتر

آیا می‌دانستید که اگر فضای اداری شما دارای نور و ترکیب رنگ مناسب نباشد، در واقع می‌تواند سبب بیمار شدن کارکنان شما شود؟

یکی از رایج‌ترین دلایلی که کارکنان از «روزهای مرخصی» خود استفاده می‌کنند، سردرد است. این سردردها معمولاً ناشی از نور ضعیف است که به دلیل خیلی روشن یا خیلی تاریک بودن فضاست. نور ضعیف همچنین می تواند باعث خستگی چشم، کاهش توانایی تمرکز و حتی افسردگی شود. استفاده از سطوح روشنایی و پالت رنگی مناسب در فضای اداری می تواند به رفع این مشکلات سلامتی و بهبود حضور کارکنان کمک کند.

اهمیت طراحی داخلی فضاهای اداری
اهمیت طراحی داخلی فضاهای اداری

 بهینه سازی در استفاده از فضای اداری

پالت رنگ، مبلمان و نورپردازی یک فضای اداری بدون شک بخش مهمی از طراحی داخلی است، اما در هسته هر پروژه طراحی داخلی، در واقع نکته اصلی در مورد برنامه ریزی فضا است. طراحی داخلی کارآمد به کارمندان اجازه می دهد تا فضای اداری موجود را بهینه کنند و از آن به گونه ای استفاده کنند که از نظر زیبایی شناسی نیز دلپذیر باشد و مهمتر از آن به بهره وری فضا و افراد کمک کند. برنامه ریزی فضایی نیازهای خاص شما را در نظر می گیرد و به شما کمک می کند تا آن نیازها را برآورده کنید.

اهمیت طراحی داخلی فضاهای اداری
اهمیت طراحی داخلی فضاهای اداری

تحریریه گروه معماری هورنو

منبع : arel.ir

علاقه‌مند به طراحی معماری و مطالعات در حوزه های مربوطه
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا