جاده 1111 لینکلن(1111 Lincoln Road)

جهت نمایش تصاویر با کیفیت اصلی بر روی آن ها کلیک نمایید.

مستند این بنا

برای مشاهده کلیک نمایید

تصاویر 360 درجه

برای مشاهده کلیک نمایید

زمان:
کاربری:
معمار:
مکان:

جاده 1111 لینکلن(1111 Lincoln Road)

در صورتی که تصویر نقشه برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .

 

جاده ۱۱۱۱ لینکلن

کاربری های مختلف(پارکینگ-خرده فروشی-مسکونی)

معماران: هرزوک و دی میرون

مکان: برزیل

 

ما این پروژه را در طول فاز طراحی و ساخت آن دیدیم و اکنون به لطف عکاس نلسون نلسون گاریدو، ما در جاده ۱۱۱۱ لینکلن تکمیل شده به وسیلع به وسیله هرزوگ و مورون را برای شما توضیح می دهیم.

این پروژه کاربری مختلط هم اکنون در گوشه ای از آلتون و لینکلن، یکی از فعال ترین مناطق عابر پیاده در سطح شهر احداث شده است و شامل محل‌های مسکونی، خرده‌فروشی و پارکینگ است. پارکینگ یک فضای مرکزی در این ساختمان است و یکی از بهترین پارکینگ هایی است که من تا به حال دیده بودم.

 

 

ژاک هرزوگ  اظهار داشت که این ساختمان جوهره مدرنیسم گرمسیری را تفسیر خواهد کرد و به نوعی مرا به یاد جنبش مدرن در برزیل می اندازد، با ساختارهای خام سایه و در عین حال حاوی عناصر فرعی کوچکتر است. تخته بتن ها بر روی یک مجموعه ستون‌های نامنظم می‌ایستند و یک حس تعادل ناپایدار به دست می‌دهند. این ستون‌ها سایه‌های متفاوتی نیز دارند و شخصیت بیشتری را به نمای خارجی می‌بخشند.

اما ارجاعات بیشتری به مدرنیسم برزیل وجود دارد: حیاط داخلی توسط معمار منظره طبيعى ریموند جانگلز، پیرو روبرتو بور مارکس (چهره مشهور جنبش مدرن در برزیل) طراحی شد.

این پروژه که توسط رابرت ونت ایجاد شده است شامل ۳۰۰ محل پارک، یازده فروشگاه و سه رستوران در سطح زمین، فروشگاه های بیشتر در طبقه پنجم، یک رستوران دیگر روی پشت‌بام و اقامتگاه های لوکس است.

 

منبع:archdaily

مهدی سلیمانی
علاقه‌مند به طراحی معماری و مطالعات در حوزه های مربوطه
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا