جیمزون هاوس ( Jameson House )

جهت نمایش تصاویر با کیفیت اصلی بر روی آن ها کلیک نمایید.

مستند این بنا

برای مشاهده کلیک نمایید

تصاویر 360 درجه

برای مشاهده کلیک نمایید

زمان:
کاربری:
معمار:
مکان:

جیمزون هاوس ( Jameson House )

در صورتی که تصویر نقشه برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .

جیمزون هاوس | فاستر و همکاران

کاربری های مختلف

معماران: فاستر و همکاران

مکان: ونکوور ، کانادا

معمار: موسسه مهندسی والتر فرانکل.

کارفرما: اقدامات جیمسون هاوس ، موسسه پاپا جونز(مشتری قبلی)

 

توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. جیمسون هاوس که توسط فوستر و همکاران طراحی شده است ، یک برج جدید با کاربری مخلوط 35 طبقه در قلب ونکوور است و شامل اولین ساخت و ساز مسکونی می شود که توسط این عمل در آمریکای شمالی تکمیل شده است. با تركیب مرمت بناهای میراثی با ساخت و سازهای جدید ، هدف اصلی آنها ادغام دفاتر و فروشگاههای سطح پایین تر با منظره خیابانهای موجود برای احیای مجدد محله شهر بود. با انجام این کار ، به آپارتمان های فوق اجازه می دهد تا از نمای چشمگیر خلیج لذت ببرند و یک نشانه جدید را در خط افق ایجاد کنند. این سایت با قدمت جدید و جدید ، مرکز مالی شهر را با مرکز خلاقیت در حال ظهور خود متصل می کند ، و این طرح ساختار هنرهای زیبا در دهه 1920 را پیوند می‌زند: کل حجم داخلی دو طبقه ساختمان سیپرلی فونسلر که دارای فهرست A است ، به پیکربندی اصلی آن بازگردانده شده است و نمای ساختمان مالی سلطنتی B-ذکر شده حفظ شده است. این پروژه شامل یازده طبقه از دفاتر و مغازه ها است که در صدر بیست قرار دارد.

 

 

سه طبقه از آپارتمان ها فرم برج این عملکردهای مختلف را بیان می کند: دو طبقه اول ، ردیف واحدهای فروشگاه را در سطح خیابان ادامه می دهد ، در حالی که طبقه فوقانی دفتر با خط گوشه ساختمان مجاور هماهنگی دارد. در تقابل با نمای شفاف دفاتر ، کفهای مسکونی منحنی به سمت بیرون در چهار خلیج گسترده قرار دارند که مبهم هستند و اجازه می دهند نور روز به ساختمانهای مجاور برسد و جهت ارائه منظره های بی وقفه از منظره را فراهم می کند. طرح انعطاف پذیر برج از انواع مختلف آپارتمان پشتیبانی می کند ، با فضای داخلی توسط فوستر و همکاران و فضاهای نشیمن در منحنی عمیق خنجرهای پنجره.

 

 

 

در بالای برج آپارتمان های پنت هاوس دو طبقه و تراس های بام محوطه سازی شده است. این طرح در پاسخ به آب و هوای محلی ، مسیرهای خورشید فصلی ، وزش باد غالب ، رطوبت ، درجه حرارت هوا و میزان بارش ویژه ونکوور تهیه شده است. گروه مهندسی داخلی فاستر و همکاران – که قبلاً PHA مشاور بود – از ابتدا با رویکردی کاملاً یکپارچه در زمینه مهندسی محیط زیست و طراحی معماری ، درگیر این پروژه بوده است.

این امر منجر به نوآوری هایی از قبیل کف های سرد و سیستم پارکینگ شیرآلات مکانیزه شده است که باعث کاهش تعداد پارکینگ ها و کاوش های مرتبط ، روشنایی و تهویه مطبوع می شود.

 

 

مهدی سلیمانی
علاقه‌مند به طراحی معماری و مطالعات در حوزه های مربوطه
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا