خانه ای در تاکاماتسو(House in Takamatsu)

جهت نمایش تصاویر با کیفیت اصلی بر روی آن ها کلیک نمایید.

مستند این بنا

برای مشاهده کلیک نمایید

تصاویر 360 درجه

برای مشاهده کلیک نمایید

زمان:
کاربری:
معمار:
مکان:

خانه ای در تاکاماتسو(House in Takamatsu)

در صورتی که تصویر نقشه برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .

 

خانه ای در تاکاماتسو

کاربری: مسکونی

مکان: تاکاماتسو، ژاپن

معماران: معمار فیجی وارامورا

مساحت: ۱۳۱.۶۸ متر مربع

سال: ۲۰۱۹

 

توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. این اقامتگاه که در مرکز تاکاماتسو واقع شده است، خانه زوجی با یک فرزند است. مشتری درخواست کرد که ساختمان بیش‌ترین مقدار ممکن را اشغال کند، از حریم خصوصی برخوردار باشد، دارای یک گاراژ توکار باشد که خودروی آن‌ها را نمایش می‌دهد و به جای بافت داخلی چوب و مصالح دیگر دارای سازه بتن تقویت‌شده با پرداخت ساده باشد. پیشنهاد ما این بود که فضای آشپزخانه و اتاق ناهارخوری در وسط قرار گیرد و فضاهای دیگر به دور آن باشند.

 

 

ساختمان از چهار دیوار بیرونی تشکیل شده است که به طور کامل ملک را محصور می‌کنند و حفره‌ای در داخل هر چهار گوشه و همچنین در مرکز ساختمان قرار دارد. این پنج خلا نور یکنواخت را به فضاهای داخلی می‌آورند و فضای آشپزخانه – ناهار خوری را با وجود موقعیت خود در طبقه اول وسیعی و روشن نشان می دهند. چهار حفره کناری محیط خارجی را به داخل ساختمان وارد می‌کند در حالی که موجب حفظ حریم خصوصی، ایجاد فضای دلنواز و اتصالات قوی با دنیای بیرون می شود.

 

 

برای ساده نگه داشتن فضاهای داخلی، از چهار ستون سازه ای استفاده کردیم. تیرهای پیش‌آمده که به صورت افقی قرار دارند از طبقات اول و دوم و سقف و همچنین دیوارها پشتیبانی می‌کنند. به لطف این ترتیب، دیوارهای خارجی نیازی به تقویت طبقه دوم یا سقف ندارند که امکان گنجاندن پنجره‌های شکاف دار بلند و نازک را فراهم می‌کند که نور را از ۳۶۰ درجه می‌پذیرند. این مسئله به خطوط دید اجازه می‌دهد تا بدون به خطر افتادن حریم خصوصی، به خارج از ساختمان اوسعه یابند.

 

 

این طرح همچنین منجر به‌صرفه جویی قابل‌توجه در بودجه ساخت‌وساز شد. زمین زیر ساختمان نسبتا نرم است و در صورتی که شالوده گسترده ساده مورد استفاده قرار گیرد، نیاز به ثبات گسترده خاک دارد. با این حال، با طراحی ما، تنها زیر چهار ديرک ستون به تيرپايه نیاز بود که بودجه تثبیت خاک را به یک چهارم آنچه که برای شالوده گسترده مورد نیاز بود، کاهش داد.

 

 

منبع:archdaily

 

مهدی سلیمانی
علاقه‌مند به طراحی معماری و مطالعات در حوزه های مربوطه
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا