جست و جو برای انتخاب و خرید صندلی اداری ارگونومیک و کاربردی بایستی متناسب با بودجه و شغل شما به منظور سرمایه گذاری در سلامتی و بهره وری کارمندان صورت گیرد ما  با پزشکان ، دانشگاهها ، آژانسهای دولتی و متخصصان مبلمان ارگونومیک صحبت کردیم تا بدانیم چه مواردی باعث ایجاد یک صندلی اداری ارگونومیک و ایده آل می شود در ادامه  با 8 نکته برتر برای انتخاب صندلی  اداری همراه باشید….
1-پشتی کامل
در صندلی های اداری برای بهره وری و کاهش آسیب ضروری  است که صندلی راحت و دارای پشتی کامل باشد. صندلی ها باید موقعیت های قابل تنظیم زیادی را برای راحتی ارائه دهند و همه قسمت های بدن را به طور کامل پوشش دهند.

2-منحنی آبشاری
یک نشیمنگاه با پشتی دارای منحنی آبشاری که مانع از ایجاد فشار به پشت زانوها شود همینطور صندلی هایی که امکان توزیع وزن را در عین راحتی داشته باشد بهترین صندلی ها هستند . لبه صندلی نیز باید نرم و محصور باشد به طوری که باعث فشردگی ران ها و نشیمنگاه بدن نشود. قسمت پشتی صندلی نیز باید پشتیبانی راحتی داشته باشد.
3-ایجاد راحتی در زاویه 90 درجه
اگر در هنگام نشستن، نشیمنگاه بدن ، زانو و مچ پای شما در  زاویه 90 درجه قرار نگیرد ،  این نشانه های متداولی مبتنی بر مناسب نبودن صندلی است  اگر چنین باشد ممکن است صندلی برای شما خیلی بلند و یا خیلی کوتاه باشد.

4-متریال مناسب
اگر می خواهید تمام روز کاری در دفاتر کار یا فضای اداری روی صندلی بنشینید ، همه متریال ها یا لوازم جانبی صندلی باید راحت باشندزیرا قطعا شما روی صندلی که ساینده ، محرک حساسیت یا سبب بالا بردن حرارت بدنتان شود دوام نخواهید آورد.
5- قابلیت تنظیم
راز طراحی صندلی اداری خوب این است که بتوانید آن را در تمام جهات تنظیم کنید .در واقع صندلی باید به بالا و پایین تنظیم شود همچنین از یک طرف به سمت دیگر نیز قابیلت جابجایی داشته باشد این کار برای دستیابی به وضعیت مناسب هنگام نشستن طولانی در تمام روز ضروری است.

6-محافظت از پشت، کمر و ستون فقرات
صندلی مناسب باید هنگام نشستن از پشت شما پشتیبانی کند بایستی بتوانید گردن خود را کاملا صاف نگه دارید. بسیاری از کارمندان به جای اینکه به پشت تکیه گاه داشته باشند برای اینکه بتوانند پاهای خود را روی زمین قرار دهند ، با نشستن به جلو از تکیه گاه دور شده، بنابراین ستون فقرات را از منحنی طبیعی خارج می کنند و به دیسک فشار می آورند بنابراین لازم است قابلیت تنظیم تکیه گاه هم علاوه بر تنظیم ارتفاع صندلی وجود داشته باشد یا در صورت مناسب بودن برای ابعاد بدن و قد شما ،انتخاب صورت گیرد.

7-ترغیب به حرکت آسان
پیشگامان طراحی مبلمان اداری ارگونومیک معتقدند در صندلی های اداری بایستی کارمندان بتوانند به راحتی حرکت کرده و یا جابجا شوند به طوریکه این حرکت مناسب بتواند به جریان خون و اکسیژن رسانی بدن کمک کند بهترین صندلی های اداری نه تنها به شما امکان حرکت می دهند بلکه از بدن نیز در حین نشستن و در حین حرکت های مختلف برای مثال برداشتن کاغذ یا در حین خم شدن و برداشتن کتاب از قفسه نیز محافظت میکنند و ضمن اینکه این حرکات را تسهیل می نمایند.

موکت تایل اداری

8-بازوها و شانه های خود فراموش نکنید!
یکی دیگر از نشانه های رایج صندلی نامناسب اداری صندلی است که مجبور شوید شانه های خود را ببندید در واقع مواضع دست و بازو باید دارای انعطاف پذیری برای حرکات مختلف باشد تا از درد در شانه ، آرنج و مچ دست جلوگیری نماید ضمن اینکه  جای دست صندلی در جای مناسبی در حین استراحت قرار گیرد به طوری که زاویه آن خیلی بالا یا پایین نباشد.

در این مقاله با نکاتی برای خرید هوشمندانه صندلی اداری همراه بودید این نکات علاوه بر آسان کردن انتخاب خرید میتواند آرامش جسمی و روحی بیشتری را برای کارمندان در نتیجه کار با کیفیت بالاتر و بهره وری بیشتر را سبب شود.

تحریریه گروه معماری هورنو

منبع:www.arel.ir

علاقه مند به طراحی محتوای در رابطه با معماری و نویسندگی
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا