نشیمن اتاقی است که بیشتر اوقات استراحت خود را در آن می گذرانید و از دوستان و مهمانان خود پذیرایی می کنید. بنابراین، ارزش دارد که اشتباهات دکوری که می تواند دکوراسیون نشیمن شما را خراب کند را در نظر بگیرید تا بتوانید از آنها اجتناب کنید و محیطی عالی ایجاد کنید با هورنو برای شناسایی  این موارد مخرب همراه باشید….

عدم وحدت کل 

بسیار مهم است که یاد بگیرید چگونه پالت رنگ  فضای خود را به درستی انتخاب کنید و چگونه با تنالیته های رنگی مختلف بازی کنید. در غیر این صورت، اتاق نشیمن خانه شما ممکن است شبیه یک کاتالوگ  یا فروشگاهی بزرگ به نظر برسد.

ست کردن پرده‌ها با کوسن‌ها و جستجوی هماهنگی دقیق رنگ بین دیوارها و فرش‌هایتان را فراموش کنید. موضوع در مورد ایجاد هماهنگی بین همه رنگ ها و اشیاء موجود در منزل است که به فضا بسته به حس شخصی مختص شما هویت می بخشد.

نکته: آهسته قدم بردارید! لازم نیست کل دکور اتاق نشیمن را یکجا تکمیل کنید. از قبل برنامه ریزی کنید و خواهید دید که به راحتی در رسیدن به هدف خود موفق خواهید شد.

عدم توجه به توزیع متناسب مبلمان

از آنجایی که نشیمن یکی از مناطقی است که معمولاً افراد در آن جمع می شوند، باید برای حرکت، بدون اینکه مبلمان مانع عبور شما شوند راحت باشد، به علاوه بایستی حس وسعت و گستردگی در فضا ایجاد کنند.

نکته:  مسیری را ایجاد کنید که بتوانید در آن قدم بزنید و مبل های خود را به گونه ای قرار دهید که بتوانید بدون برخورد یا برخورد به اقلام دیگر بین آنها حرکت کنید.

عدم ایجاد تعادل مناسب در مورد اقلام لوکس

اگر سبک دکوراسیونی شیک را دوست دارید، دکوراسیون خود را بیش از حد اشباع نکنید و فقط از عناصر ظریف استفاده کنید. با پرداخت های پر زرق و برق، زیاده روی نکنید وگرنه اثر نامطلوبی ایجاد خواهید کرد.

نکته: جزئیات طلایی و متریال های لوکس تر مانند سنگ مرمر یا چوب را در برخی از مبلمان خود اضافه کنید.

نقاشی های بسیار بزرگ و دیوارکوب

آویزان کردن تابلوهای بزرگ یا آویزهای دیواری در مقیاس خیلی بزرگ معمولا یکی از اشتباهات دکوری است که می تواند دیزاین دکوراسیون نشیمن شما را خراب کند از انجام این کار خودداری کنید مگر اینکه اتاق شما بزرگ و مانند یک قصر گسترده باشد.

نکته: مراقب ابعادی که استفاده می کنید باشید. این هم به اندازه تابلوهای شما و هم اندازه دیوار شما، در کنار ارتفاعی که قرار است آن را آویزان کنید، مرتبط است.

از پرده های شلوغ و پر زرق و برق خودداری کنید

پرده‌ها هر محیطی را می‌پوشانند و اتاق را تزئین می‌کنند، در حالی که نور را وارد می‌کنند یا بسته به هدف اتاق را از نور محافظت می‌کنند. اگر نشیمن خانه شما کوچک است، از پرده هایی با پارچه های زیاد یا با طرح های برجسته، هندسی بزرگ و رنگ های تند خودداری کنید.

نکته: به پرده ها از دیدگاه عملکردی نگاه کنید و از تبدیل شدن آنها به مرکز توجه جلوگیری کنید.

بهم ریختگی

اگرچه مجموعه عروسک‌ها و کاردستی‌های کودکانتان را دوست دارید،  اما  نمایش آنها در قلب تعاملات خانه همیشه بهترین راه برای ایجاد فضایی آرام و دلپذیر نیست. اشباع اتاق با اکسسوری ها و قطعات تزئینی تنها از عملکرد آن می کاهد.

نکته: به اقلام انعطاف پذیر فکر کنید که با  نیازشما تغییر می کنندو فراموش نکنید قبل از اینکه چیز جدیدی را به خانه خود بیاورید، اقلام قدیمی را حذف کنید.

فراموش نکنید که کتاب ها را در قفسه کتاب خود ذخیره کنید

اگر در  سالن پذیرایی خود یک قفسه کتاب دارید ، نحوه تزئین آن چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما خواهد گفت. می توانید اکسسوری ها ، عکس ها و گیاهان را در قفسه های کتاب خود قرار دهید، اما مهم ترین چیز را فراموش نکنید – کتاب ها!

نورپردازی متناسب 

نورپردازی هنگام چیدمان و دکوراسیون نشیمن ضروری است و اتاق نشیمن باید چندین نقطه نور داشته باشد. این نقاط را می توانید با توجه به آنچه برای هر موقعیتی نیاز دارید ایجاد  کنید برای مثال تماشای تلویزیون نیاز به نور متفاوتی نسبت به زمان یک دورهمی خانوادگی دارد.

نکته: علاوه بر روشنایی  های سقفی، نقاط نوری را با چراغ های کف و رومیزی نیز اضافه کنید .

اکنون که اشتباهات دکوری  و نحوه برطرف کردن این اشتباهات را متوجه شدید ، می توانید محیطی دنج و راحت ایجاد کنید، در این راه مراقب جزئیات و نسبت ها باشید و اطمینان حاصل کنید که عناصر چشمگیر زیادی در یک فضا وجود ندارد. به این ترتیب هارمونی حاکم خواهد شد.

تحریریه گروه معماری هورنو

منبع : decoboom.ir

علاقه مند به طراحی محتوای در رابطه با معماری و نویسندگی
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا