این ویلای مسکونی در قطعه زمینی گوشه ای به مساحت 622 متر مربع توسط گروه معماران Sanjay Puri در آب و هوای گرم و بیابانی راجستان، هند  و برای زندگی سه نسل خانواده‌ای طراحی و اجرا شده است.

این خانه که در گوشه ای ساخته شده است، با ارتفاع های مختلف طراحی شده است که در آن قوس هایی برای کمک به خنک نگه داشتن خانه در روزهای گرم، روزنه هایی جهت عبور و مرور هوا و …. ایجاد می کنند .

این خانه با استفاده از آجرهای محلی، ماسه سنگ و گچ آهک ساخته شده است و شامل فرآیندهای بازیافت آب، برداشت آب باران و پنل های خورشیدی برای تولید انرژی است.

بازی جالب حجم ها، فضاهای باز، محصور و نیمه بسته در هر سطحی از فضاهای پاسیو طبقه همکف گرفته تا اتاق خواب های طبقه بالا قابل مشاهده است.

در داخل خانه، طاق ها به سایه انداختن فضاهای داخلی مانند اتاق نشیمن کمک می کنند، در حالی که فضاهای دلپذیری را ایجاد می کنند که با افرادی که در راهرو قدم می زنند، تعامل می کنند.

در اتاق ناهار خوری، سقف دوبله نمایی اجمالی از قوس های موجود در هر دو سطح خانه را فراهم می کند.

راه پله های چوبی و فلزی سطوح مختلف خانه را به هم متصل می کند و هر سطح با یک قوس پذیرایی می شود.

  خانه طاقی آجری و مدرن دارای 3 سطح با 4 اتاق خواب، 2 اتاق نشیمن، سالن بدنسازی و مطالعه است. این خانه مدرن مانند مجسمه‌ای با طاق‌هایی زیبا و  با ارتفاع های مختلف طراحی شده که در آن هدف از طراحی قوس ها برای کمک به خنک نگه داشتن خانه در روزهای گرم است که  با ایجاد این روزنه ها  هوا را مطبوع تر می سازند.

عناصر طراحی منحنی را می توان در فضاهای پاسیو در سطح بالایی خانه نیز مشاهده کرد.

 با نقشه ها و پلان های خانه در ادامه همراه باشید…..


تحریریه معماری هورنو

منبع : contemporist.com

علاقه‌مند به طراحی معماری و مطالعات در حوزه های مربوطه
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا