طراحی خوابگاه ارزان برای 7 نفر

طراحی خوابگاه مرکز تحقیقات Treviso ایتالیا در شهر بانکوک یک فضای تلفیقی منحصربه فرد با خصوصیت فضای مشترک و خصوصی است. این مجموعه کوچک و خلاقانه دارای تفاوت های مختصری نسبت به یک خوابگاه دانشجویی است. به عنوان مثال این یک مکان مختلط برای دانشجویانی است که برای یک کمپانی خارجی کار می کنند و نیازمند امکانات متفاوتی در این فضای کوچک و محدود می باشند. این 7 دانشجو با مشکلات مالی مواجه بودند که هر دو گروه زن و مرد با پیشینه و فرهنگ های مختلفی به بانکوک آمده اند. به این 7 نفر خوابگاهی با ویژگی های محل کار و زندگی و تقویت روابط همکاری ارائه شده است. این گونه فضاها به دانشجویان احساس مسئولیت، استقلال و کار گروهی را منتقل می کند. 

مهم ترین ویژگی طراحی این خوابگاه تقسیم بندی فضا و سیرکولاسیون مختص 7 نفر بود. بخشی از جزئیات اجرایی و رنگ ها بر اساس سلیقه افراد ارائه شده و سعی شده تا قابلیت همپوشانی اجتماعی به خوبی در یک محیط اقامتی حفظ شود. انعطاف پذیری و عملکرد جزء جبنه های مهم طراحی می باشند. فضای خواب هر نفر مانند اتاق خصوصی عمل می کند تا صرفاً از قرار دادن یک تخت خواب ساده جلوگیری شود. قرار دادن 7 تخت خواب با کمد در فضا امکان پذیر نبود و به همین دلیل فضای کمدها و خواب با هم تلفیق شدند.

فضای خواب یک مکان خصوصی برای استراحت و مطالعه می باشد. فضای داخلی کل آپارتمان توسط یک هدف دوگانه طراحی شده: دانشجویان غذا را گروهی و در کنار هم بخورند، با هم صحبت کنند، و یا اینکه در حریم خصوصی باز و بسته خود مطالعه کنند. استفاده بهینه از فضا، ساخت درب های پنهان برای کمد و کشوها، تخت خواب های مدولار و کوچک سازی عناصر اضافی بهترین فضای زندگی را بر اساس سرانه هر فرد تفکیک کرده است.

تحریریه گروه معماری هورنو

منبع : arel.ir

علاقه مند به طراحی محتوای در رابطه با معماری و نویسندگی
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا