«world class» – باشگاه تناسب اندام زنجیره ای روسی، در راس صنعت تناسب اندام از نظر “لوکس بودن ” و “مزایای” آن است. در سال 2016، مدیریت «world class» برای مسابقه ای فراخوان داد که شرط آن رقابت در طراحی با بهترین کانسپت و یک تصویر جدید از تمام باشگاه های تناسب اندام بود. معماران VOX برنده ی این رقابت بودند و تصمیم گرفتند یک فضای مدرن منحصر به فرد با ویژگی فردی برای ورزش راحت و موثر ایجاد کنند.

باشگاه تناسب اندام

موارد زیر برای رسیدن به تعادل کامل بین مناطق مختلف باشگاه اهمیت زیادی داشت:
تاکید بر سهولت استفاده از سالن های تمرین یوگا و پیلاتز، ایجاد محیط صحیح در سالن های هنرهای رزمی و قدرتی، و البته خلق یک فضای آرمانی در استخر شنا.
باشگاه تناسب اندام «world class» – سومین باشگاه شناخته شده از زنجیره ی طراحی شده توسط استودیو معماران VOX است. فضای اصلی این باشگاه  یک استخر شنا است.
این پروژه برای بازسازی استخر موجود انجام شد، بنابراین هدف، اجرای این پروژه دراسرع وقت و بدون قطع فعالیت طولانی مدت این باشگاه بود. درهسته مرکزی کانسپت Worldclass یک تضاد قوی از اشکال، متریال ها و رنگ هاست که موجب پویایی قدرتمندی می شود.

باشگاه تناسب اندام

این استخر به دو فضای اصلی تقسیم می شود: فضای ورودی با سقف پایین آمده – بدنه و متریال و ماهیتی به رنگ قرمز پر رنگ – و فضای اصلی استخر – با آرک های بلند و فرم های سفید ساده، بی وزن و معلق، ایستاده روی سطحی بزرگ از آب آبی رنگ.

باشگاه تناسب اندام

Voskoboynikov می گوید: “ما چیزی شبیه به جادو انجام دادیم. او و Akhremenkova  با استفاده از بازی نور، رنگ و مهمتر از همه متریال، و با توجه به برجسته بودن این مجموعه، تغییرات ظاهری سازه ای رها شدند. آزمایش های متعددی لازم بود تا مشخص شود چه طرحی کار می کند. وقتی که سقف کاذب استخر بیش از 7 فوت در ارتفاع پایین آمد، ، به معنای واقعی کلمه بیشتر فرصت مانور وجود داشت. آرک های گسترده ی سفید ساخته شده از پارچه پی وی سی سفیدی است که روی یک قاب آلومینیومی سبک را پوشانده است.
یک راهرو با سقف کوتاه که Voskoboynikov آن را “کارنال” توصیف می کنداز بین استخر و جکوزی عبور میکند و به اتاق رختکن و سونا می رسد. رنگ پرجلوه به کار رفته برای یکپارچه کردن قسمت های جداشده در نظر گرفته شده است. یکی از نقاط مثبت سازه ی اولیه، دیوار شیشه ای طولانی آن بوده است. با این وجود، نور مصنوعی نیز بسیار مهم بود. Voskoboynikov می گوید: “ما روی نورپردازی زیاد کار کردیم.” این جزء برای او و Akhremenkova بسیار مهم بود – او حتی سمینارهای مربوط به این موضوع را در حوزه علمیه خود می آموزد. “کلید مهم این است که روشنایی بر روی محیط متمرکز شده و پنهان است. هنگامی که شما شنا می کنید، هیچ روشنایی زننده ای در چشم شما وجود ندارد، فقط یک تابش پراکنده. ” به غیر از این، در یک شهر که خورشید تنها شش دقیقه در تمام ماه دسامبر 2017 ثبت شده است، این مسئله بسیار مهم است.

این پروژه تنها در طول مدت زمان دو ماه اجرا شده است.

باشگاه تناسب اندام

مشخصات پروژه :

معماران : معماران  VOX
موقعیت : مسکو، روسیه
دسته بندی : باشگاه تناسب اندام 
مساحت : 900 متر مربع
سال پروژه : 2017

باشگاه تناسب اندام
باشگاه تناسب اندام

تحریریه گروه معماری هورنو

منبع : arel.ir

علاقه مند به طراحی محتوای در رابطه با معماری و نویسندگی
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا