فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی ( New International Airport Mexico City )

جهت نمایش تصاویر با کیفیت اصلی بر روی آن ها کلیک نمایید.

مستند این بنا

برای مشاهده کلیک نمایید

تصاویر 360 درجه

برای مشاهده کلیک نمایید

زمان:
کاربری:
معمار:
مکان:

فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی ( New International Airport Mexico City )

در صورتی که تصویر نقشه برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .

 

فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی

معمار: نورمن فاستر

مکان:مکزیکو سیتی- مکزیک

شروع 2014

اتمام 2020

مساحت 743،000 متر مربع

ظرفیت 66 میلیون مسافر در سال

کارفرما: فرودگاه مکزیکو سیتی

معمار: همکاران FR-EE

مهندس سازه: فاستر و همکاران ، آروپ

مهندس محیط زیست : فاستر و همکاران

معمار منظر: گروه طراحی شهری

 

 

همکاری بین فوستر و همکاران ، تشکیلات فرناندو رومرو و NACO برای طراحی فرودگاه بین المللی جدید مکزیکو سیتی برنده رقابت در سطح طراحی بین المللی شدند. در 743،000 متر مربع ، یکی از بزرگترین فرودگاههای جهان خواهد بود و در طراحی فرودگاه متحول خواهد شد – کل ترمینال در یک شبکه باریک و سبک وزن پیوسته محصور شده است و دیوارها و سقف را به صورت یک و یک جریان پذیرای پرواز ، محاصره می کند. این طرح مسافت های پیاده روی کوتاه و تغییر چند سطح را تضمین می کند ، حرکت آسان است و مسافران مجبور نخواهند شد از قطارهای داخلی یا تونل های زیرزمینی استفاده کنند – این یک جشن از فضا و نور است. در طراحی انعطاف پذیر ، طراحی آن از پیش بینی شده تعداد مسافر تا سال 2028 و بعد از آن پیش بینی می شود و توسعه آن می تواند کاتالیزوری برای بازسازی مناطق اطراف باشد. این فرودگاه در یک سایت جدید با سه باند برنامه ریزی شده است و یک برنامه توسعه تا سال 2062 با شش باند نهایی.

 

 

با دهانه بیش از 100 متر ، سه برابر فاصله از فرودگاه معمولی ، دارای مقیاسی یادبودی است که از معماری و سمبلیسم مکزیکی الهام گرفته شده است. حداکثر فاصله داخلی 170 متر است. سازه سبک شیشه ای و فولادی و سقف طاقدار طوفان برای شرایط سخت خاک مکزیک طراحی شده است. سیستم پیش ساخته منحصر به فرد آن می تواند به سرعت و بدون نیاز به داربست ساخته شود – فرودگاه ویترینی برای نوآوری مکزیکی است که توسط پیمانکاران و مهندسان مکزیکی ساخته شده است.

 

 

کل ساختمان از زیر سرویس ، سقف مجاری و لوله ها آزاد شده و پوست محیطی را آشکار می کند. این ساختار زحمتکش قدرت خورشید را مهار می کند ، آب باران را جمع می کند ، سایه می زند ، نور روز را هدایت می کند و منظره ها را قادر می سازد – همه در عین رسیدن به یک پاکت با کارایی بالا که مطابق با استانداردهای حرارتی و صوتی بالا باشد. طرح LEED پلاتین با آب و هوای معتدل و خشک شهر مکزیک برای پر کردن فضاهای ترمینال با هوای تازه با استفاده از اصول تهویه جابجایی کار می کند. برای بخش بزرگی از سال ، دمای هوا تقریباً 100٪ در هوای خارج حفظ می شود ، با کمی گرم یا خنک کننده اضافی مورد نیاز است.

 

مهدی سلیمانی
علاقه‌مند به طراحی معماری و مطالعات در حوزه های مربوطه
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا