موزه هنر و شهر اوردوس(Ordos Art & City Museum )

جهت نمایش تصاویر با کیفیت اصلی بر روی آن ها کلیک نمایید.

مستند این بنا

برای مشاهده کلیک نمایید

تصاویر 360 درجه

برای مشاهده کلیک نمایید

زمان:
کاربری:
معمار:
مکان:

موزه هنر و شهر اوردوس(Ordos Art & City Museum )

در صورتی که تصویر نقشه برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .

 

موزه هنر و شهر اوردوس

کاربری: موزه

مکان: اوردوس، چین

معماران: معماران MAD

مساحت: ۴۱.۲۲۷ متر مربع

سال: ۲۰۱۱

 

توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. موزه هنر و شهر به عنوان واکنشی به هندسه سخت طرح اصلی، توسط معماران MAD ساخته شد و یک ساختمان بی‌شکل است که به نظر می‌رسد در زمین فرود آمده است. تپه‌های اطراف آن، راه پله‌های سنگی و بنفشه‌های آن از بیابان خالی گبی که فقط چند سال پیش در اینجا واقع شده بود، ایجاد شده اند.

 

موزه هنر و شهر اوردوس

 

این فضا که در مرکز جدید شهر اردوس واقع شده، به طور عمیق در فرهنگ محلی ریشه دارد. آن حضور معاصر دارد، فرصتی برای فکر کردن در مورد اصطلاح فرهنگ محلی وجود دارد، که در کجا ریشه دارد و در آینده چه خواهد شد.

این سازه در دریچه‌های فلزی صیقل یافته پیچیده شده تا محیط برنامه‌ریزی شده را منعکس و حل کند. این منجر امر به یک ساختمان محکم و بدون پنجره می‌شود که محکم به زمین متصل است.. این پوسته یک فضای داخلی کاملاً جدا از واقعیت شهری را دربرگرفته است.

 

موزه هنر و شهر اوردوس

 

هنگامی که وارد می‌شویم، منطق تغییر می‌کند و فضا شروع به وزوز می‌کند: ارتفاع‌های متفاوت، سوراخ‌هایی به سمت بالا قرار دارند، سطوح به طرز مواج به اطراف نفوذ می‌کنند و شکاف‌ها و بینابینی ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود تا تأثیر کمتری از نوری که به زمین می‌رسد پایین باشد.

لابی مرکزی از بازدیدکنندگان استقبال می‌کند و بازدیدکنندگان را به دهلیز عمومی راهنمایی می‌کند. مردم می‌توانند به دیدن نمایشگاه‌ها بیایند یا از میان دره عبور کنند و از طرف دیگر عبور کنند. نور طبیعی از طریق چراغهای روشنایی وارد می‌شود و پل‌هایی که گالری‌ها را به هم وصل می‌کنند برجسته می‌شود.

 

موزه هنر و شهر اوردوس

 

نور همچنین مرز داخلی را محو می‌کند، این مسئله باعث ایجاد توهم می‌شود که توسط شکل ارگانیک پل‌ها مشخص می‌شود. اما برای فضاهای گالری، ما نمی‌دانستیم که آن‌ها چه نوع نمایشگاهی خواهند داشت، بنابراین طوری طراحی شده اند تا انعطاف‌پذیر باشند.

 

 

منبع:archdaily

مهدی سلیمانی
علاقه‌مند به طراحی معماری و مطالعات در حوزه های مربوطه
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا