چرا سنگ مرمر به عنوان متریالی بدون زمان شناخته میشود؟

سنگ مرمر متریال اصلی در طراحی معماری است سازه های باستانی مانند تاج محل در هند و پانتئون در رم با استفاده از سنگ مرمر ساخته شده اند. حتما دلایل خوبی وجود دارد که چرا سنگ مرمر در چنین سازه های مهمی استفاده می شود:  قدرت، استحکام و دوام، این موارد توضیح می‌دهد که چرا این سازه‌ها امروز، هزاران سال پس از ساخت هنوز پابرجا هستند. 
علاوه بر استحکام ، امروزه مردم هنوز هم برای زیبایی جسورانه سنگ مرمر ارزش قائل هستند فرقی ندارد در کف و دیوار حمام، میز آشپزخانه یا میزهای کناری ، سنگ مرمر همیشه ظاهر کلاسیک خیره کننده ای را برای فضای داخلی شما ایجاد می کند. 

در ادامه با هورنو با دلایلی که  بیان می کند چرا سنگ مرمر یک متریال جاودانه برای مبلمان است همراه باشید…

سنگ مرمر متریالی همه کاره است

چه ظاهری مدرن یا حس کلاسیک و سنتی در خانه خود را دوست داشته باشید، سنگ مرمر به عنوان یک متریال همه کاره که می تواند برای هر سبکی مناسب باشد برجسته می شود. سنگ مرمر را می توان در کنار سایر متریال ها برای تکمیل طراحی استفاده کرد. می‌توانید از اکسسوری های مرمری مانند پایه‌های چراغ یا گلدان‌های گل برای ترکیب با میزهای کناری چوبی استفاده کنید تا حسی براق به خانه‌تان ببخشید. 
سنگ مرمر ظریف است. این سنگ از طریق سنگی تشکیل شده است که هزاران سال تحت فشار و دمای بالا قرار گرفته است و ترکیبی پیچیده از رنگ ها و الگوها را ایجاد می کند. ادغام رنگ ها و الگوهای سنگ مرمر با وسایل فلزی یا مبلمان چوبی صلب مانند  پیشخوان آشپزخانه یا  میز ناهارخوری ، ظاهری شیک و زیبا به خانه شما می بخشد.

اگرچه سنگ مرمر براق و ظریف است، اما به این معنی نیست که در مرکز توجه نباشد. همچنین می تواند جسورانه و برجسته در یک اتاق بدرخشد. قطعات مبلمان مانند میزهای کناری با روکش مرمری  یا میزهای  قهوه   را با بالشتک  یا حتی گلدان های فلزی ادغام کنید تا سبک اتاق را تثبیت کنید. 
مبلمان سنگ مرمر می تواند توجه هر کسی را که از خانه شما بازدید می کند جلب کند. با این حال، مراقب باشید که از سنگ مرمر یا فلز به صورت افراطی  و زیاد استفاده نکنید زیرا می توانند بر فضای شما غلبه کنند و آن را سرد جلوه دهند.

سنگ مرمر بادوام است

جسور و زیبا، ظریف و براق؛ این ویژگی های مرمر آن را به یک متریال ایده آل برای استفاده در دکوراسیون داخلی تبدیل می کند. علاوه بر این ویژگی ها، سنگ مرمر همچنین یک ماده ساختمانی محکم و بادوام است. به همین دلیل است که مردم باستان از آنها برای ساختن بناهای سلطنتی و بزرگ استفاده می کردند.
به عنوان یک متریال قوی، سنگ مرمر را می توان برای ساخت سازه های با تنش بالا مانند ستون ها، کف ها و پله ها استفاده کرد. علاوه بر دوام، تمیز کردن آن آسان است و نیاز به نگهداری کمی دارد. به این ترتیب، به دلیل فرسودگی و فرسایش برای مدت زمان طولانی نیازی به بازسازی مجدد نخواهید داشت. 

نتیجه

شاید تنها چند متریال در دکوراسیون داخلی می توانند کیفیت بی انتها سنگ مرمر را ادعا کنند. استفاده از سنگ مرمر از زمان های قدیم تا امروز نشان می دهد که این متریال زیبا یک ترند نیست بلکه راهی عالی برای تازه کردن  دکوراسیون فضا در هر زمان و سبکی است.

تحریریه گروه معماری هورنو

منبع:www.arel.ir

علاقه مند به طراحی محتوای در رابطه با معماری و نویسندگی
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا