ویلای مدرن پرنویی در پرتغال

ویلای مدرن پرنویی در یک زمین بزرگ شرقی جنوبی ساخته شده است. دید در فضای سبز اطراف و در دهانه گسترده لاگوس و در جزر و مدهای رودخانه آلور غرق می شود. به خواست مشتری توپوگرافی و دید وسیع مورد نیاز است که با استفاده از طراحی طبیعی از مزیت های مختلف مقیاس اطراف و ارتباط با محل که ساختمان در آن ساخته شده است بهره گرفته می شود.

یک فضای باز این امکان را ایجاد می کند که باغچه وارد خانه شود و به آن یک گلخانه اضافه شود. این یک عیب برای حجم، فضا و یا هر محیط دیگری است. این گلخانه به کار گرفته می شود تا دید را سازماندهی کند و به خانه این احساس را دهد که در کنا هم هستند. خطوز زاویه ای کشیده شده از این گلخانه بهترین ارتباط را با خطوط و مقیاس زمین اطراف ایجاد می کند. ویلای مدرن پرنویی

برای مطالعه ی سبک های طراحی ویلا وارد لینک مقابل شوید: طراحی ویلا مدرنسبک های طراحی ویلا

معمار: Mário Martins Atelier

مکان: لاگوس – پرتغال

مساحت: 600 مترمربع

سال ساخت: 2019


بعلاوه رابطه خانه با مصالح طبیعی، سنگ آهک تراورتن که کل کف پایین آن را می پوشاند، آشکار است. همزمان مقیاس ساختمان را کوچکتر کرده و آن را در زمین جای می دهدو سفیدی کف بالا از دید محو می شود. کف بالا بر روی باغچه شناور است و یک پیاده رو مسیر دسترسی ایجاد می کند. (ویلای مدرن پرنویی)

این کف جایی است که اتاق نشیمن، آشپزخانه و تراس متصل به آن در یک فضا جامع قرار دارند با مناظر و فضاهای مختلف. دو مورد از بزرگترین اتاق خواب ها با پاسیو مجزا در منزوی ترین بخش خانه قرار دارند. در طبقه پایین که به عنوان هم کف عمل می کند اتاق خواب های دیگر و فضاهای پشتیبان برای فرار از خانه قرار دارند . در این طبقه، یک استخر شنای بزرگ مستطیلی در وسط باغچه نمایان می شود. خانه می خواهد که مجزا بوده و به آرامی در جای خود قرار گیرد.

برای خواندن مطالب مربوط به معماری مدرن لینک روبرو را کلیک کنید: سبک معماری مدرن

گروه معماری هورنو
علاقه‌مند به طراحی معماری و مطالعات در حوزه های مربوطه