کافه ای در اوجینا(Café in Ujina)

 

کافه ای در اوجینا


کاربری: کافی شاپ

هیروشیما، ژاپن

معماران: معماران آی جی

مساحت: 56 مترمربع

سال: 2020


شرح متن توسط معماران تهیه شده است. چهارچوب هایی که بچه ها از آن ها بالا و پایین می روند و تاب می خورند یک وسیه بازی در پارک ها است ولی می تواند یک کوه، یک رصدخانه و یا یک خانه کوچک باشد. این وسیله شبیه به طبیعتی است که به حیات خود در آنجا ادامه می دهد و همچنین شبیه به یک معماری است که می توان آزادانه آن را تغییر داد. “ساختار معماری کامل و عالی” جایی است که همه چیز آماده و مهیا است و به گونه ای خفه کننده است. یک چهارچوب بازی قابلیتی دارد که با افزایش مقاومت آن می توان کاربری آن را تغغیر داد. من در فکر ساخت سازه ای معماری با چنین شیوه ای هستم. کافه در ساحل قرار دارد. نیاز است که به گونه ای ساخته شود که از صندلی ها دارای چشم انداز ساحلی باشد و درختان بزرگی در داخل کاشته شود. من در فکر سازه معماری هستم با مقاومتی که با هر گونه کاهشی سازگار باشد تا استفاده از فضا را به عنوان کافه افزایش داده و فضایی برای گفت و گوی افراد فراهم آورم.


کافی شاپ-طراحی کافی شاپ


نمای شیشه ای فضای باز ایجاد می کند که مردم می توانند از غذا خوردن در طبیعت لذت ببرند و گیاهان داخل امکان ارتباط بین فضای داخلی و خارجی را فراهم می آورند. کافه دارای فضایی مشخص در سایت است با مقیاسی کوچک که فضایی خودمانی ایجاد می کند و افراد می توانند از قهوه و منظره ساحلی لذت ببرند. ارتفاع چهار برابر دهانه برای ایجاد ارتباط بین محیط اطراف، آرایش صندلی ها و ارتفاع درختان است. برای دیدن ساحل از دیواره های دهانه های چندگانه، سقف مربوط به فضای افراد و سقف درختان به صورت منظم ساخته شده اند و فضاهایی با مقیاس های بسیار متفاوت ایجاد می کنند. فضای داخلی و خارجی در طول مسیر حرکت وارون شده اند و فضاهای میانی بسیار متفاوتی با مقیاس های مختلف با استفاده از لایه های دالی ایجاد شده اند مانند فضاهای بین طبیعت و سازه ساخت انسان، بین فضای داخلی و خارجی که محیط های دسته بندی شده ای را شکل می دهند.


کافی شاپ-طراحی کافی شاپ


سازه ساده جدول بندی شده دارای دال هایی است که از باد و باران حفاظت می کند و ستون های پشتیبانی که ترکیب مستقل خود را دارند و دال ها و ستون ها به گونه ای ساخته شده اند که هیچ ارتباطی با مرز بین داخل و خارج نداشته باشند. در این فضا سعی شده است که تنها با استفاده از کنترل تعدادی از مصالح و مقیاس های ساده محیطی تمام و کمال ساخته شود. با اینکه یک کافه است، سازه آن می تواند به یک گالری، سالن آرایشی و حتی یک خانه تبدیل شود. این فضا قابلیت های گسترده ای برای سبک زندگی استفاده کنندگان ایجاد می کند و دارای مقاومتی است که با هر گونه کم و کاستی پایدار باقی می ماند. این فضا آزاد از هر گونه ساختار و تاسیسات و امکاناتی است و دارای ظرفیت های مقاومت و آزادی در قالب یک فرم معماری است.


کافی شاپ-طراحی کافی شاپ


منبع:ARCHDAILY

گروه معماری هورنو
علاقه‌مند به طراحی معماری و مطالعات در حوزه های مربوطه