محیط اداری و فضاهایی که شرکت های معماری بزرگ کارهای خود را در آن انجام می دهند، یک منبع کنجکاوی بی پایان برای معماران است. با درک این فضاهای کاری، معماران امیدوارند که محیطی را که ایده ها و الگوهای مورد علاقه آنها شکل گرفته است را درک کنند و درک عمیق تر از شیوه های مورد علاقه خود را بدست آورند. به همین دلیل ما 10مورد از طراحی آتلیه معماری را برای شما معماران عزیز جمع آوری کرده ایم.
در میان انتخاب ما، نام های بین المللی از جمله MVRDV و Selgas Cano در کنار دفاتر دیگر است که به خوبی شناخته شده نیستند ولی نشان می دهند که چگونه فضای کاری شما می تواند منبع الهام بخش طراحی باشد.

فضای کار آتلیه MVRDV

1-“Jacob van Reiss، یکی از بنیانگذاران MVDRV، توضیح می دهد که دفتر کار همه چیزیک خانه را نیاز دارد، اتاق غذاخوری، اتاق نشیمن، مبل های راحتی برای نشستن با هم و برای ما نیز بسیار مهم است که بخشی از Het Industriegebouw به عنوان یک ساختمان و جامعه باشد. اکنون ما فضاهای کاری را به اشتراک می گذاریم که می تواند همچون معماری اصلی این ساختمان همکاری و رشد و انعطاف پذیری را در داخل ساختمان ایجاد کند.”

آتلیه گروه معماری Apos2

2-این دفتر سه طبقه ای در محله ای به نام “شهر لارس” است، که به طور کلی در منطقه ویژه ای از تایلند قرار دارد.

دفتر معماری اسپانیایی Selgas Cano

3- بار دیگر Iwan Baanبا عکس های خود ما را تحت تاثیر قرار می دهد، این بار در وسط جنگل. (دفتر معماری اسپانیایی Selgas Cano)

طراحی آتلیه معماری شرکت Assemble Studio

4- اجری استودیو توسط  Northcote طراحی شده است.
مونتاژ دارای مجموعه مقالات بسیار جالب است که در زمینه هنر، طراحی، معماری، شهرسازی، محیط زیست و امور مالی کاربرد دارد. هدف،ایجاد یک فضای کاری کم هزینه و کارآمد است که می تواند یک محل کاری الهام بخش باشد. استفاده از این استودیو به عنوان یک نوع ویترین سه بعدی برای قابلیت طراحی است.
این استودیو با اتصالات پیشرفته ساخته شده است.

دفتر کار  Lyttelton Studio Retreat

5- این استودیو از چشم انداز اطراف آن الهام گرفته است.تغییر رنگ مداوم و بافت متفاوت ویژگی این چشم انداز است. کاری از گروه طراحی Michael O’Sullivan, Andrew Bull Glenn Watt.

فضای اداری گروه معماری Escritório dos Arquitetos

6- دفتر در زمینی با مساحت 52متر مربع و در همسایگی یک مجتمع مسکونی و یک جنگل به مساحت 40 هزار متر مربع واقع شده است. ساختمان آن، که شبیه به یک انبار است یادآور یک کارگاه اما سرشار از ایده ها و خلاقیت است.
متریال مورد استفاده در این کار بیشتر شبیه پروژه های اداری است مانند :چوب، بتن، شیشه و فلز.

آتلیه معماری Estúdio Blurlogroño

توسط حذف کردن بخش هایی از سقف نور طبیعی کنترل شده ای وارد این فضا می شود. این سقف چوبی باقیمانده ای ازقرن نوزدهم است.با استفاده از مواد کاملاً متضاد هر عنصری هویت خود را حفظ می کند.

هشتمین دفتر معماری

8-داشتن دفتر در طبقه همکف که با پیاده رو هم سطح می شود، برخی عوامل تهویه مطبوع را به وجود می آورد که شبیه به معاملات روزانه و خدمات روزانه خیابان است. دفتر معماری AUÁ واقع در مرکز Maringá / PR خود را به عنوان نمایشگاه برای خیابان نشان می دهد: شفاف وکاملاً در معرض دید.

دفتر گروه معماری Estudios Terra

9- ساختار با استفاده از ستون های V به منظور کاهش پایه مشخص می شود. همپوشانی دو نوع ساختار متمایز ساختاری – ساختار بتنی با اسلب های برشی در سه طبقه اول و سنگ تراشی ساختمانی با اسلب های پیش ساخته در دو طبقه بالا – مشخصه های اصلی رسمی ساختمان را در ارتباط با جرم و خالی، باز و بسته شدن از سطوح.

ARUP Downtown Los Angeles

10-دفتر ماهواره ای جدید Arup در مرکز شهر لس آنجلس یک محیط کار انعطاف را بر اساس مدل فعالیت های مبتنی بر فعالیت (ABW) فراهم می کند.
این دفتر در همکاری با Arup طراحی شده است و محیط کار را برای کار فردی، همکاری، ارائه غیر رسمی و رسمی، میزبانی رویداد و کنفرانس ویدئویی فراهم می کند. این قابلیت توسط هر دو تکنولوژی تعبیه شده وسیع و با مجموعه ای از تاسیسات بزرگ، مجسمه سازی که به عنوان میز، صندلی ها و ذخیره سازی می شود، فعال می شود.

تحریریه گروه معماری هورنو

منبع : arel.ir

علاقه مند به طراحی محتوای در رابطه با معماری و نویسندگی
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا