وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون خانه به میان می‌آید، وجود یک متخصص و طراح داخلی در کنار ما می‌تواند برای ایجاد خانه عالی از نظر سبک و عملکرد شگفت‌انگیز باشد. با این حال، همه ما نمی توانیم همیشه یک متخصص را در کنار خود داشته باشیم و گاهی باید به حس طراحی آماتور خود تکیه کنیم. خوب نگران نباشید ما به شما کمک می کنیم مانند یک طراح و دکوراتور حرفه ای فکر کنید در ادامه با هورنو همراه باشید…

۱. از خود سوالات بیشتری بپرسید!

طراحان داخلی معمولاً قبل از شروع، از مشتریان خود سؤالات زیادی می پرسند، موارد مورد علاقه، دوست نداشتن، ترجیحات، بودجه و موارد دیگر. بنابراین، قبل از اینکه برای دکوراسیون عجله کنید، وقت خود را صرف کرده و با پرسیدن سؤالات خاصی از خود، مراحل بعدی  را در نظر بگیرید.

با این سوال شروع کنید که هدف نهایی شما چیست  یک دفترچه بردارید و تمام افکار خود را در مورد خانه خود بنویسید. آنچه را که دارید و می‌خواهید بخرید، حساب کنید. از دیگر اعضای خانواده نظرات و خواسته هایشان را بخواهیدو سپس با یک بودجه واقع بینانه  همه چیز را روی کاغذ بیاورید،آنگاه تشخیص اینکه از کجا شروع کنید آسان تر خواهد بود.

۲. فضا را احساس کنید و ایده ها را جمع آوری کنید!

شما می توانید با طراحی متناسب حال و هوای اتاق را تغییر دهید به عنوان مثال رنگ غالب نقش مهمی در این امر ایفا می کند. دوست دارید اتاق چه حسی داشته باشد؟ 

ایده هایی را برای اتاق های مختلف بر اساس “احساسی” که در آنها می خواهید  داشته باشید جمع آوری کنید. به سایت های طراحی، پینترست، اینستاگرام و کتاب های طراحی نگاه کنید. با تمام تصاویر الهام‌بخش  و همچنین ایده‌های خاص مدنظر خود یک مودبورد بسازید.

 لیست موارد کاملا ضروری و غیرقابل مذاکره برای سبک زندگی شما چیست. همچنین، دریابید که چه ایده هایی برایتان خوب است اما بدون آن ها هم می توانید  دکوراسیون را انجام دهید.

مهمتر از همه، از فراتر رفتن از بودجه خود خودداری کنید !  برای رسیدن به طرح ذهنی و احساسی متناسب این مرحله نیاز به تغییرات، تکرارها و تنظیمات زیادی دارد.

۳. کار را با قسمت های سخت شروع کنید و ریسک کنید!

هنگام تزئین و دکوراسیون خانه، همیشه بهتر است باقسمت های بزرگتر پروژه شروع کنید. برنامه ریزی کنید تا موانع وقت گیر را از سر راه بردارید. نقاشی دیوار و خرید مبلمان و قطعات بزرگ هزینه و زمان زیادی می برد. پس از انجام این موارد، قسمت های کوچکتر را می توان بر اساس آن تصمیم گیری یا بودجه بندی کرد.

 برای بیرون آمدن از منطقه راحتی خود  آزمایش چند ایده که همیشه دوست داشته اید، می تواند احساس خوبی در شما ایجاد کند که بعدها از خود بابت آن تشکر کنید.

به عنوان مثال، اگر قبلاً هرگز سبک دکوراسیون صنعتی را امتحان نکرده اید ، تحقیق کنید و حداقل تعدادی از عناصر را در طراحی خود بگنجانید. اگر رنگ‌های تک رنگ برای شما جذاب به نظر می‌رسند، آن را در حداقل یکی از اتاق‌های خود، اگر نه همه، به تم غالب تبدیل کنید.

۴. طرح ها و سبک ها را ترکیب کنید!

جریان سبکی و رنگی در طراحی دکوراسیون، فضا را یکپارچه نمایش می دهد  اگر چوب متریالی است که دوست دارید، لازم نیست در همه فضا آن را به کار ببرید  فلز یا سرامیک را امتحان کنید و هر جا که می توانید با چوب ترکیب کنید.

سبک های کلاسیک را با عناصر مدرن ترکیب کنید، فضای سبز را به داخل خانه بیاورید و احساسی معاصر و پیچیده تر در فضا ایجاد کنید سعی کنید از دیدگاه خطی و  دکوراسیونی کاملا هماهنگ فاصله بگیرید و روشی متعادل و منسجم  برای جریان و ایجاد وحدت کلی در دکوراسیون استفاده کنید.

۵. مانند یک طراح داخلی به جزئیات توجه کنید!

خرید اکسسوری و اقلام دکوراتیو سرگرم کننده است زیرا به اندازه مبلمان بزرگ گران نیستند. با این حال، ممکن است در اختصاص بودجه  در نظر گرفته نشود  کفپوش، رنگ دیوار، و مبلمان – به ترتیب – تصمیمات بزرگ هستند اما از انجا که خرید اقلام کوچک و اکسسوری ها  وسوسه انگیز هستند، سعی کنید هم در بودجه و هم بعد از قطعات اصلی به انها توجه کنید.

فکر کردن مانند یک طراح داخلی از قرار دادن خود به جای یک طراح داخلی شروع می شود. همه چیز در مورد تحقیقات و  تصمیم گیری متفکرانه است برای اینکار میتوانید با تغییر دکوراسیون اتاق و بعد کل خانه شروع و تمرین کنید .

تحریریه گروه معماری هورنو

منبع : decoboom.ir

علاقه مند به طراحی محتوای در رابطه با معماری و نویسندگی
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا