جهت نمایش تصاویر با کیفیت اصلی بر روی آن ها کلیک نمایید.

مستند این بنا

برای مشاهده کلیک نمایید

تصاویر 360 درجه

برای مشاهده کلیک نمایید

زمان:
کاربری:
معمار:
مکان:

KOOLKIEL

در صورتی که تصویر نقشه برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .

 

KOOLKIEL

کشور: آلمان

شهر: کیل

سال: 2018

مساحت: 65000 متر مربع

کاربری: هتل ، اداری، بازارچه ، مسکونی ، فرهنگی ، بار-رستوران

موضوع: معماری ، کاربرد مختلط

 

 

MVRDV  به عنوان طراح یک مجتمع مخلوط 65000 متر مربعی انتخاب شده است تا ک سایتی پساصنعتی در کیل، آلمان را مجدداً توسعه دهد. این پیشنهاد که شامل هتل ، دفاتر ، اقامتگاهها ، فضای تجاری و فضای رویداد است ، استفاده از یک سیستم طراحی انعطاف پذیر را به جای یک برنامه ثابت و غیرقابل تغییر ارائه میدهد که امکان طراحی را به راحتی با نیازها و خواسته های جامعه تطبیق می دهد.

 

این پیشنهاد که در “KoolKiel” نامیده می شود ، در یک منطقه قبلاً صنعتی در کیل ، در نزدیکی جنوبی ترین نوک Kiel Fjord واقع شده است. در حال حاضر آن توسط یک ساختمان بزرگ و یک طبقه که در ابتدا برای ذخیره سازی زنجیره کشتی ها مورد استفاده قرار گرفته بود ، اشغال شده است. با این حال ، در زمان های اخیر این مکان به دلیل ارتباط آن با کمیک های معروف ورنر آلمان ، که از اوایل دهه 1980 در این ساختمان چاپ می شدند ، قابل توجه تر است. این ساختمان در حال حاضر به عنوان W8   Medienzentrum شناخته شده است ، و محل اقامت شرکتهای مختلفی است که عمدتاً (اما نه انحصاری) در رسانه ها و صنایع خلاق فعالیت می کنند. این مجموعه مستاجر به این منطقه یک هویت منحصر به فرد و کاریزماتیک داده است ، که به شدت بر طراحی بعدی MVRDV تأثیر گذاشت.

 

در این پیشنهاد خواستار حفظ ساختار موجود W8 Medienzentrum به عنوان واحدهای تجاری و در صدر قرار دادن آن با آپارتمان ها هستیم. در کنار این ، یک ساختمان جدید با یک ستون سنگفرش با زیگ زاگ حاوی دفاتر و مغازه ها ، که در بالای چندین بلوک مکعب مسکن قرار دارد ، و یک برج کوچک از فضاهای اداری ارائه شده است. در انتهای سایت ، یک برج هتل 250 اتاقه از طریق یک فضای رویداد عمومی به ستون فوق الذکر متصل می شود که برای میزبانی نمایشگاه ها و رویدادهایی که توسط جامعه برگزار می شود ، استفاده خواهد شد.

فضاهای بیرونی برای پروژه مهم است: حیاط بین ساختمانهای پر از انواع مبلمان خیابانی که ساکنان بتوانند آن را اشغال کنند ، در حالی که یک پارک پشت بام راه خود را در اطراف سه بلوک مکعب مسکن مار می کند. جالب ترین عنصر پروژه پانل های نما ، ساخته شده از بتن مسلح با فیبر است که در جلوی پنجره می نشینند و نمادهای متنوعی را با الهام از خروجی خلاق افراد محلی به نمایش می گذارند.

 

با این حال ، در این چارچوب ، طرح پیشنهادی فرصت های زیادی را برای ورود جامعه فراهم می کند. با در نظر گرفتن طرح نه به عنوان یک مفهوم ثابت بلکه به عنوان یک سیستم انعطاف پذیر ، این ساختمان که در نهایت ساخته می شود ، ممکن است در هر نقطه و در طیف گزینه ها قرار بگیرد ، از یک سری محافظه کار از جعبه ها گرفته تا یک مجموعه دلگیر و در عین حال کاریزماتیک از طناب ها و نمادها. این سیستم طراحی انعطاف پذیر شامل گزینه هایی برای تغییر اندازه و تعداد کانسیلرهای موجود در برج هتل است (با گزینه ای که امکان استفاده از کانسیلرها نیز در دسترس نیست) ، برای تغییر میزان پوشش ساختمان توسط پنل های تصویری، و تغییر در اندازه، تعداد ، و چیدمان آپارتمان های واقع در بالای ساختمان W8 موجود.

 

جیکوب وان ریز ، مدیر و بنیانگذار MVRDV گفت: “در مکانی با چنین جامع موجود پویا و خلاق موجود ، بدیهی است که جامعه باید در این پیشرفت حرفی برای گفتن داشته باشد.” “KoolKiel نه تنها از آنها الهام گرفته شده است ، بلکه به آنها امکان می دهد تا پیشنهاد را بنا به خواسته های خود تغییر دهند – ما آنها را نه تنها با یک طرح بلکه با یک سؤال مطرح می کنیم:” شما چگونه “Kool” را می خواهید؟ “

 

منبع:mvrdv.ln

مهدی سلیمانی
علاقه‌مند به طراحی معماری و مطالعات در حوزه های مربوطه
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا