تصمیم برای ایجاد یک ساختار تجاری جدید برای کسب و کار تصمیم بزرگی است.  طراحی و اجرای ساختمان اداری از ابتدا نیاز به برنامه ریزی زیادی دارد. برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن فرآیند، کارهای خاصی وجود دارد که باید انجام دهید. اگر به عنوان کار فرما یا صاحب کسب و کار  قصد شروع برای طراحی و اجرای پروژه اداری خود را دارید  و نمیدانید این فرایند را چطور و از کجا آغاز کنید  با هورنو همراه باشید…..

1_ بودجه خود را مشخص کنید.

یکی از مهمترین کارهایی که باید قبل از شروع ساخت ساختمان اداری خود انجام دهید، این است که تمام بودجه خود را سازماندهی کنید. این شامل جمع آوری تمام اطلاعات در مورد ساختاری که می خواهید بسازید و همچنین سود فعلی و پیش بینی شده کسب و کار ، میزان وام بانکی و تدوین دقیق جدول زمانی پروژه  است. 

2_ تیم یا شرکت معماری متخصص و با تجربه انتخاب کنید!

شما می خواهید این ساختمان تجاری جدید به خوبی برای شما کار کند. همچنین تمام نیازهای کسب و کار رو به رشد شما را برآورده کند. ممکن است در ذهن خود تصوری از آنچه دوست دارید داشته باشید. اما بهترین راه برای تحقق این دیدگاه، استخدام یک طراح یا شرکت معماری متخصص است که می‌ تواند چشم‌ انداز شما را در نظر بگیرد و طرحی را ایجاد کند که از نظر ساختاری مناسب باشد. تمام قوانین و استانداردهای اجرایی ساختمان تجاری اداری را برآورده کند. همچنین تمام نیازهای شما را به طور همزمان در نظر بگیرد.

3_ یک پیمانکار مناسب انتخاب کنید.

هنگامی که طرح ساختمان اداری ایجاد شد، پیدا کردن یک پیمانکار عالی برای انتقال این طرح از کاغذ به واقعیت مهم است. برای پیدا کردن یک پیمانکار عالی، مهم است که تحقیقات خود را در ابعاد وسیعی انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که پیمانکاری که انتخاب می کنید دارای مجوز مناسب و همچنین بیمه شده باشد. حتما نمونه پروژه های قبلی او را  ارزیابی کنید که آیا آنها برای شما مناسب هستند یا نه. همچنین ببینید که شما دو نفر چگونه از نظر شخصیتی با هم تعامل دارید. زیرا در طول پروژه زمان زیادی را با آنها سپری خواهید کرد.

4_ اخذ مجوز و پروانه ساخت

قبل از اینکه بتوانید پروژه خود را شروع کنید، باید مجوز های اجرایی مناسب را داشته باشید. شرایط لازم برای مجوز بسته به شهر و منطقه ای که در آن زندگی می کنید متفاوت است. بنابراین مهم است که با قوانین منطقه خود آشنا شوید و مراحل اداری معینی را طی کنید  از آنجایی که این کار به زمان نیاز دارد، مهم است که این موضوع را در جدول زمانی پروژه خود در نظر بگیرید.

5_ بررسی زمین و آزمایش خاک

با در دست داشتن مجوز ساخت و ساز، اکنون می خواهید زمینی را که قصد ساخت آن را دارید بررسی کنید. برای اطمینان از اینکه زمین در واقع زمین خوبی برای ساختن ساختار  شماست، مهم است. یک نقشه بردار زمین خاک را آزمایش می کند تا مطمئن شود که می تواند سازه شما را پشتیبانی کند. همچنین بررسی می کند که آیا ساختارهای  باقی مانده از گذشته موجود در زیر خاک وجود دارد یا خیر. همچنین ممکن است بتوانند اطلاعاتی در مورد تاریخچه زمین های اطراف در اختیار شما قرار دهند که ممکن است برای شما مفید باشد.

6_ پیشنهادهای متعدد دریافت کنید.

هنگامی که با پیمانکار خود برای دریافت مناقصه در مورد کارهایی مانند کارهای برقی، لوله کشی و غیره کار می کنید، بسیار مهم است که چندین پیشنهاد دریافت کنید. دریافت بیش از یک پیشنهاد به شما این امکان را می دهد که بهترین قیمت را برای کاری که می خواهید انجام دهید دریافت کنید. همچنین این فرصت را به شما می دهد که با چندین پیمانکار فرعی ملاقات کنید که به شما این امکان را می‌ دهد تا ببینید که چقدر با تجربه هستند و چه نوع پروژه‌ هایی مانند پروژه شما در گذشته انجام داده‌ اند.

7_ برای شکست های احتمالی برنامه ریزی کنید.

مهم نیست که نقشه ساختمان اداری شما چقدر دقیق و کامل باشد، ممکن است با شکست مواجه شوید. ممکن است آب و هوا به نفع شما نباشد، موردی اشتباهی سفارش داده شده باشد، چیزی در محل کار خراب شود، یک کارمند بیمار باشد و این لیست ادامه دارد. این عقب‌ نشینی‌ ها لازم نیست پروژه را به‌ طور کامل از مسیر خارج کنند. اگر برای آنها برنامه‌ ریزی کرده باشید و بدانید که در صورت وقوع چه کاری باید انجام دهید، بهتر می‌ توان آنها را مدیریت کرد.

8_ در نظر بگیرید که چه تجهیزات و متریال هایی مورد نیاز خواهد بود.

احتمالاً برای تکمیل و اجرای ساختمان اداری خود به تجهیزات ساختمانی زیادی نیاز خواهید داشت. مهم است که هزینه این تجهیزات را در نظر بگیرید. شما باید مزایا و معایب اجاره در مقابل خرید هر قطعه از تجهیزات را بسنجید. اجاره اغلب ارزان‌ تر است. اما اگر نیاز به نگهداری تجهیزات برای مدت زمان زیادی داشته باشید، ممکن است گران شود. اما اگر بتوانید در آینده از تجهیزات ساختمانی استفاده کنید، خرید ممکن است ایده بهتری باشد.

9_ مستند سازی

ثبت سوابق بسیار مهم است. در طول پروژه ساخت و ساز افراد زیادی برای شما کار می کنند و تنها راه برای پیگیری واقعی همه چیز، مستند سازی است. این تضمین می‌ کند که مقدار مناسب پول به همه کسانی که برای شما کار می‌ کنند پرداخت می‌ شود. همچنین کمک می‌ کند همه با شما صادق باشند و طبق جدول زمانی تکمیل پروژه‌ پیشرفت کند.

10_ هزینه نوسان مصالح ساختمانی را در نظر بگیرید.

هزینه برخی از مصالح ساختمانی بر اساس عرضه و تقاضا در نوسان خواهد بود. این می تواند بسته به فصل، میزان ساخت و ساز در منطقه، تغییرات بازار سرمایه و… تغییر کند. از آنجایی که این نوسانات گاهی اوقات ممکن است از نظر مالی سخت باشد؛ مهم است که بودجه اضافی را برای این نوسان در نظر بگیرید. اگر قرار باشد چیزی در همان قیمت بماند، یا حتی قیمتش کاهش یابد، به سادگی پول اضافی در بودجه خود دارید و اگر نه  با پیش بینی برخورد مناسب تری با اوضاع داشته اید.

11_ یک  مهندس منظر استخدام کنید.

پس از تکمیل  و اجرای ساختمان ادارای، نوبت به محوطه سازی نمای بیرونی می رسد. برای اطمینان از اینکه منظر به درستی طراحی، مهندسی و تکمیل شده است، مهم است که یک مهندس منظر استخدام کنید. آنها با شما همکاری خواهند کرد تا یک طراحی اصولی داشته باشید…

12_ در طول فرآیند حضور داشته باشید.

از ابتدا تا انتها، حضور شما (نه صرفا فیزیکی) برای پروژه بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که همه بر سر کار باقی می مانند و کارها به گونه ای انجام می شود که شما می خواهید. همچنین، مطمئن شوید که به طور منظم با پیمانکار خود تماس می گیرید تا ببینید کارها چگونه پیش می رود. و از هرگونه به روز رسانی پروژه مطلع شوید یا این پیگیری را به افراد مطلع و متخصص بسپارید.
این مراحل تضمین می کند که پروژه شما تا حد امکان روان پیش می رود.  بهترین راه برای مقابله با چالش ها و مشکلات در هر پروژه ای برنامه‌ ریزی و ارتباط عالی است.

تحریریه گروه معماری هورنو

منبع : arel.ir

علاقه مند به طراحی محتوای در رابطه با معماری و نویسندگی
گزارش خطا
تصاویر 360 درجه
در صورتی که تصاویر برای شما نمایش داده نمی شوند لطفا از نرم افزار تغییر آیپی ( فیل.تر..شکن) استفاده نمایید .
    مستند های مرتبط با این بنا